O parfémech

Parfém

Parfémy jsou v podstatě směsi esenciálních olejů s dalšími příměsemi a aromatickými látkami, které určují jejich vůni a trvanlivost.

Skládají se ze 3 částí, s takzvaných tónů, které postupně uvolňují aroma. Z toho důvodu se může stát, že parfém může na pokožce vonět jinak ihned po jeho použití a jinak po několika hodinách:

  • Hlava – svrchní tóny, které se uvolňují a jsou cítit ihned po aplikaci parfému
  • Srdce – střední tóny, uvolňující se po několika minutách a voní až několik hodin
  • Základ – spodní tóny, vynikající velmi pozvolna až po několika hodinách a působící i desítky hodin

Jak se vonět?

Při otázce, jak se správně vonět musíme především přihlédnout k tomu, jestli používáme parfém, parfémovanou vodu, nebo toaletní vodu.

  • Použití parfému – parfémy aplikujeme přímo na pokožku, na dobře prokrvená místa (na krku, za ušima, zápěstí, loketní, či kolenní důlky, atd.)
  • Použití parfémované vody – můžeme aplikovat jak na pokožku podle stejný pravidel, jako u parfémů, tak na oděv
  • Použití toaletní vody – toaletní vodu používáme výhradně na oděv, protože na pokožce její vůně nevydrží moc dlouho.

Svět parfémů, jak se vonět.

Protože tóny parfémů reagují na pokožku každého člověka jinak a žádný parfém nerozvine celou svojí vůni během prvních okamžiků po jeho použití (proč tomu tak je se můžete dozvědět v kapitole složení parfémů), je vhodné parfém vždy nechat působit nějakou dobu, než se rozhodnete, že parfém je pro nás ten správný. Vůně, která se vám přímo po aplikaci zdála úžasná, ve vás totiž může za hodinu vyvolávat zcela opačné pocity a platí to i naopak, u průměrné vůně po jejím aplikování se po rozvinutí celého spektra jejího aroma změní v neobyčejnou vůni, která vám nakonec opravdu sedne.

Jakou vůni si vybrat?

Neexistují žádná zásadní pravidla či omezení pro výběr parfémů. Je to individuální záležitost a platí, že je nejdůležitější, abyste se po navonění cítili dobře a uvolněně a abyste svojí vůní neobtěžovali okolí. Mějte tedy na paměti, že pokud jdete ven, můžete si vybrat intenzivnější varianty parfémů, ale pokud jdete do společnosti, například do divadla, opery, či kina, bude rozumnější použít jemné a svěží vůně.  Také nepoužívejte více různých parfémů najednou. V takovém případě může dojít k míchání jejich aroma a může vzniknout něco, co vám nebude vonět vůbec.

Co je to tester

Testery - vzorky parfémů Když to zjednodušíme, tak tester je v podstatě miniaturní verze parfému (takzvaný vzorek), při zachování všech atributů, jako je vůně, výdrž, kvalita. Rozdíl je tedy pouze v jeho objemu a flakónku.

FM Group nabízí vzorky parfémů o objemu 1,4 ml a to jak v dámské kolekci , tak v pánské kolekci parfémů.

Comments are closed.